Tradycyjnie sukienka na przyjęcie weselne nie powinna być w kolorze białym

Co założyć na przyjęcie weselne? – bez względu na to, czy jesteś jednym z zaproszonych gości, czy także masz przed sobą wybór sukienki dla druhny, nie będzie to wybór łatwy. Post został przygotowany przy wspołpracy z modanews.pl

Zatem w trakcie wyboru sukienki na uroczystość weselną pamiętajmy o paru ważnych zasadach.

Głównie, tradycyjnie suknia na wesele nie może być śnieżno biała – to bowiem kolor przeznaczony wyłącznie dla panny młodej, nawet jeśli zdecyduje się na suknię w innej kolorystyce.
Wielu ludzi główkuje również, czy można włożyć na wesele czarną sukienkę. Tradycyjnie – nie, ponieważ czerń kojarzy się z żałobą. Dziś jednak odchodzi się od tej zasady. Czarna sukienka na uroczystość weselną może wyglądać na miejscu, jeśli rozjaśnimy ją ją barwnymi dodatkami – np. różowymi bądź w kolorze czerwieni.
Warto natomiast w przypadku sukni na uroczystość weselną zdecydować się inny kolor – jeżeli preferujesz ciemne barwy, może na przykład być to granat, szmaragdowa zieleń albo kolor śliwkowy.

Pamiętaj także, że suknia na wesele musi być sukienką elegancką albo koktajlową. Jest to jedyna z tych okazji, na których lepiej również błyszczeć elegancką suknią niż seksapilem, by nie uzyskać zbyt wyzywającego efektu.
Wybór sukienki dla świadkowej rządzi się takimi samymi prawami – musi być elegancka, a zwłaszcza nie może przyćmić sukienki panny młodej. Poprzez to warto wybierać taką kreację w porozumieniu z młodą panią.

Spora część panien młodych niewątpliwie może posiadać życzenie, by sukienka dla świadkowej idealnie pasowała do barw przewodnich wesela. Należy to uszanować – to przecież dzień pary młodej, a jako świadkowe na pewno także chcecie, ażeby wszystko wypadło doskonale.

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *