Testy penetracyjne to symulacje ataku informatycznego dokonanego przez hakera.

Wirtualny serwer prywatny to metoda na podział na części serwera fizycznego na wiele serwerów, tak by każdy z tych serwerów miał możliwość własnej, maszyny dedykowanej. Właściwie każdy Hosting VPS może obsługiwać własny, mający pełnię praw system operacyjny, a każdy hosting mamy możliwość uruchomić jeszcze raz całkowicie niezależnie.

 

W praktyce dzielenie serwera w taki sposób, aby wyglądał jak kilka serwerów, był od dawna często wykonywaną praktyką w komputerach mainframe, lecz po niedawnym ożywieniu związanym z dynamicznym rozwojem oprogramowania a także techniki wirtualizacji wykorzystywanej w pozostałych architekturach. Novarumsoftware koncentruje się na przydziale wszelkich różnych zasobów. Hosting fizyczny jest uruchamiany normalnie. Kolejno uruchamia taki program, który odpowiada za uruchomienie każdego serwera wirtualnego w wirtualnym środowisku (bardzo podobnie do emulatora). Serwery wirtualne nie posiadają bezpośredniego dostępu do sprzętu dlatego zazwyczaj są uruchamiane z obrazu dysku.

 

Są dwie techniki wirtualizacji: oprogramowanie i sprzęt. W standardowym środowisku oprogramowania maszyny wirtualne współużytkują to samo jądro i faktycznie potrzebują dzielonych zasobów rdzenia. Tego rodzaju wirtualizacja ma przeważnie wiele zalet w sytuacji hostingu internetowego. Przykładami są Xen, Virtuozzo, HyperVM, Vserver oraz OpenVZ, który jest podstawowym jądrem zarówno HyperVM, jak również Virtuozzo. Testy penetracyjne to stymulowane ataki informatyczne dokonane przez hakera.

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *