Seria Pop! jest aktualnie znana na całym świecie.

Winylowe figurki z kanciastymi a także dużymi głowami to znak rozpoznawczy działalności Funko. Seria Pop! jest na dzień obecny znana na całym świecie. Co stoi za tą niezwykła popularnością kolekcjonerskich figurek serii Funko Pop!?

Funko jest amerykańską firmą, która została założona w 1998 roku. Aktualnie stanowi jeden z największych producentów figurek a także wielu innych obiektów dla zapalonych kolekcjonerów. Figurki Funko Pop! przyciągają uwagę swoim charakterystycznym dizajnem. Są przygotowane z tworzywa sztucznego – winylu. Mają duże, kanciaste głowy, które to w połączeniu z znacznie mniejszymi korpusami stworzyły bardzo rozpoznawalne zestawienie. Niesamowicie dokładne wszelkich najmniejszych elementów to ich wielki atut. Całość jest umieszczana w ozdobnym pudełeczku z okienkiem – nie wyrzucajmy go, bo figurka może wtedy stracić na wartości. Tym, co spowodowało, iż figurki Pop! są teraz tak popularne, jest ich ekskluzywność i nawiązanie do pop-kultury. Dzięki temu nie tylko rozpalają w wielu pasję do kolekcjonerstwa, lecz też potrafią być kapitalnym sposobem na lokowanie naszego kapitału. Figurki z poniektórych serii osiągają astronomiczne kwoty na organizowanych aukcjach. Przedsiębiorstwo systematycznie wypuszcza nowe serie produktów, pośród których każdy może odnaleźć dla siebie coś ciekawego.

Funko Pop!: najpopularniejsze serie figurek

Figurki Funko Pop! oferowane są w licencjonowanych seriach, dzięki czemu fani filmów, seriali, animacji, komiksów, gier komputerowych, jak również aktorów czy piosenkarzy mają szansę bez kłopotu stworzyć kolekcję ulubionych osobowości.

Wśród znanych serii Funko Pop! znajdują się: Harry Potter,Gra o Tron, Star Wars, Rick & Morty Disney: Kraina Lodu, Toy Story, Mała Syrenka, Król Lew oraz wiele innych , Marvel: Avengers jak również Thor, Hulk, Iron Man oraz inni , z DC Comics: Superman, Batman, Wonder Woman oraz inni , Overwatch , Dragonball Z, Władca Pierścieni

Dostępne są również figurki Pop, które prezentują ważne postacie, na przykład aktorów, piosenkarzy, wynalazców. Własne figurki mają między innymi królowa Elżbieta II a także książę Harry, Leonardo da Vinci, Albert Einstein, Alfred Hitchcock, Jaś Fasola.

 

Gdzie najlepiej kupować figurki Funko Pop!?

 

Jeśli chodzi o zainteresowanie figurkami Funko Polska także ma swoich kolekcjonerów, którzy ciągle rozszerzają indywidualne zbiory o kolejne egzemplarze. Na dzień obecny figurki Pop! dostępne są w wielu miejscach. Można kupić je w hurtowniach z zabawkami dla dzieci, sklepach z filmami, muzyką, grami komputerowymi. Największy asortyment czeka na klientów w e-sklepach oraz na wielu aukcjach – także tam mamy możliwość nabyć niedostępne już, wyprzedane modele. Średni koszt za figurkę Funko Pop! to około 55 pln, lecz niektóre modele z limitowanych edycji osiągają wartości od 100 pln do ponad 300 zł. Aby kupić je taniej, powinno się porównywać oferty pomiędzy kilkoma sklepami i polować na zdarzające się promocje.

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *