Kamieniarstwo jest rzemiosłem , które polega na na wydobywaniu kamienia, jako materiału.

Praca to taka aktywność, która ma doprowadzić do stworzenie jakiegoś dobra. Wykonywaną przez nas pracę możemy podzielić na pracę fizyczną i pracę umysłową. Praca fizyczna polega na wykorzystywaniu swoich mięśni do zrobienia jakiejś czynności.
Najczęściej jest to ciężka albo bardzo ciężka praca, jak np wtedy, kiedy miejscem naszego zatrudnienia jest zakład kamieniarski. Kamieniarstwo jest rzemiosłem , które polega na na pozyskiwaniu kamienia, jako materiału i obróbce kamienia. Surowiec taki po odpowiedniej obróbce zostanie wykorzystywany do zrobienia różnych przedmiotów zarówno użytkowych, jak i ozdobnych. Praca w kamieniołomach należy do najcięższych prac fizycznych. Z tego powodu przyszły pracownik musi odznaczać się dobrym zdrowiem a także dobrą kondycją fizyczną, jak również musi posiadać stosowne wykształcenie zdobyte w szkole zawodowej, albo zrobiony zawodowy kurs.
Kandydat na stanowisko kamieniarza powinien mieć umiejętności obsługiwania maszyn i różnych urządzeń, które ułatwiają pracę w kamieniołomie. Dlatego że kamieniarze pracujący w kamieniołomach zajmują się wydobywaniem kamienia przy pomocy maszyn i potem poddają ich stosownej obróbce również przy pomocy różnorakich specjalistycznych urządzeń. Skalne bloki cięte są na płyty i w dalszej kolejności polerowane dla połysku. Dzięki pracy kamieniarzy w zakładzie kamieniarskim są produkowane różnorodne części budowlane i tu zazwyczaj używane są tzw. skały osadowe. Kamieniarz tworzy również nagrobki.

 

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *