Jedyne wyjście to umieszczenie chorego w DPS-ie.

Dom opieki, dom seniora, albo dom pomocy społecznej to placówka, która zapewnia 24 godzinną opiekę osobom , które jej wymagają ze względu na niepełnosprawność, chorobę albo wiek. Czasami zdarza się tak, że również młodzi ludzie ulegają wyjątkowo dramatycznym wypadkom, po których są niepełnosprawne, natomiast najbliższym osoby, która uległa wypadkowi brak jest profesjonalnego osprzętu lub wiedzy do tego, aby móc bez przerwy być z nią. Najlepszym wyjściem jest wtedy umieszczenie poszkodowanego w tego rodzaju placówce.

 

Taka sama sytuacja tyczy się osób w starszym wieku, które to miały zawał lub wylew. W pewnych przypadkach taka choroba ma łagodny przebieg zaś chory prędko wraca do zdrowia, a zdarza się, że po okresie hospitalizacji wymaga opieki specjalistycznej, jakiej rodzina nie może zapewnić. Wówczas jedyne rozsądne wyjście to umieszczenie chorego w Dom Pomocy Społecznej. W tego rodzaju placówce mogą wszak być osoby zarówno młode i o wiele starsze. Bowiem nigdy nie wiemy, co wydarzy się w naszym życiu oraz jakie okażą się następstwa tych wypadków. Z całą pewnością nikt nie chce być poważnie chory do końca życia, ale na to nie zawsze mamy wpływ. To właśnie przez to działają tego rodzaju placówki, aby najbliższa rodzina osoby, która nagle a także czasami nieodwracalnie zachorowała, mogła mieć zagwarantowaną opiekę, jakiej nie byłoby możliwości zapewnić samemu.

 

 

Takiego rodzaju decyzja jest bez wątpienia wyjątkowo bolesna, ponieważ przecież ktoś bliski, z kimś mieszkaliśmy całe życie, choruje na tyle poważnie, zaś my nie posiadamy ani umiejętności, ani sprzętu do opieki nad najbliższym na poziomie jaki jest wymagany. Zespół takiej placówki na pewno zatroszczy się o tą osobę na bardzo wysokim poziomie, bo taka jest jego funkcja a także przeznaczenie.

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *