Dobrze wykonana izolacja cieplna wykonywana jest z pianki polietylenowej wysokiej jakości.

Izolacje do rur są szeroko używane w ogrzewaniu oraz budownictwie. Dzieje się tak z dwóch zasadniczych powodów. Po pierwsze chronią płynącą przez układ grzewczy ciepłą wodę a ponadto parę wodną przed stratą cennej energii. Po drugie ich dodatkową funkcją jest izolowanie rur od zmiennych warunków występujących w otoczeniu rur w szczególności, jeśli rury te znajdują się na otwartej przestrzeni a także są wystawione na zmienne warunki atmosferyczne.

 

Ten ostatni kłopot występuje wtedy, w momencie kiedy konieczne jest transportowanie energii cieplnej wyprodukowanej przez ciepłownię albo elektrownię. Wytworzona energia cieplna jest transportowana za pomocą systemu rurociągów do budynków w okolicy. W trakcie transportu jest narażona na bardzo duże straty. Istotne jest więc, by rury te miały na całej swojej długości materace izolacyjne wykonane z wełny sztucznej, innymi słowy włókna mineralnego albo szklanego. Dzięki swoim cechom są one bardzo odporne na wysokie temperatury a także pozwalają na niezwykle efektywną izolację rur od ziemi.

 

Izolacje termiczne powinny być wykorzystywane również w budownictwie prywatnym. Funkcjonowanie systemu grzewczego w naszym domu, nie ma znaczenia czy opartego na pracy kotła węglowego albo gazowego, czy systemu korzystającego z usług ciepłowni miejskiej nie może generować strat oraz marnotrawstwa energii cieplnej. Bardzo dobra izolacja, która polega na pokryciu wszystkich części rur transportujących wodę budowana jest przeważnie z pianki polietylenowej najwyższej klasy.

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *