Stałe aparaty montowane są pacjentowi na kilka lat.

Ortodoncja to jedna z najbardziej rozwiniętych części medycyny, które są powiązane ze stomatologią. Ortodoncja wymaga bardzo dużego doświadczenia oraz wiedzy, dzięki którym kompetentny ortodonta potrafi dopasować prawidłowe środki dla swoich pacjentów. Fachowa ocena a ponadto dobór sposobu leczenia jest kluczowy, by zyskać zamierzony efekt końcowy. Bardzo wielu ludzi ma kłopoty ze zgryzem, w tym z kształtem zgryzu. Jedną z metod leczenia, która ma dużą szansę pomóc przy tej dolegliwości są aparaty stałe Katowice, jakie ubierane są pacjentowi na nawet parę lat.

W tym czasie, ze względu na ciągłe wymuszone napięcie, mogą diametralnie zmodyfikować nasz zgryz. Jednym z najczęściej leczonych schorzeń do których leczenia stosuje się tego typu aparaty jest przesunięty do wewnątrz zgryz. Objawia się on cofnięciem żuchwy tak, że niemożliwe jest właściwe anatomicznie gryzienie posiłków. Nie trzeba chyba mówić, w jakim stopniu może to utrudniać codzienne funkcjonowanie osoby, która zmaga się z tym schorzeniem.

Z powodu wpływu takich wad czy schorzeń na życie osoby, lecz też na estetykę zgryzu dziedzina ortodoncji jest bardzo ważna. Ortodoncja pomaga także w wykonywaniu nie tylko aparatów stałych na bazie odlewów zgryzu robionych z plastycznego tworzywa, który jest następnie wkładany do ust pacjenta i w wymuszonej pozycji zagryzany przez konkretny czas. Dzięki takim właśnie odlewom istnieje możliwość w przyszłości stworzyć znakomicie dopasowane aparaty tymczasowe i stałe.

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *