Mocno przesuszone części skóry mogą się łuszczyć.

Cera sucha jest typem skóry, której zdecydowanie brakuje odpowiedniego nawilżenia. Jej powierzchni brakuje przyjemnej gładkości. Bliżej jest jej do chropowatej oraz nieregularnej skorupki, jaka jest bardzo nieprzyjemna w dotyku. Bardzo przesuszone partie naszej skóry potrafią się także łuszczyć. Bardzo często dochodzi do tego na brodzie oraz w okolicach skrzydełek nosa. Cerę suchą łatwo możemy podrażnić, zatem w jej przypadku zalecane jest korzystanie z delikatnych oraz badanych pod kątem dermatologicznym środków do pielęgnacji.

 

Kosmetyki naturalne zalecane właśnie do pielęgnowania skóry suchej, delikatnej oraz wrażliwej, na pewno okażą się tutaj doskonałym wyjściem. Należy poszukiwać ich jednakże w sprawdzonych punktach. Niektóre drogerie mają na pewno oddzielne działy z naturalnymi preparatami, jednak znacznie większą ich liczbę mamy możliwość kupić przeszukując internet, punktach zielarskich i sklepach z produktami naturalnymi. Szukając środków do pielęgnowania cery suchej, bez wątpienia należy czytać ich skład i kierować na to wyjątkową uwagę. Muszą wystąpić w nich składniki o działaniu zarówno nawilżającym a także natłuszczającym, jak i ochronnym.

 

Bardzo dobry środek do suchej skóry musi ochraniać ją przed niebezpiecznym wpływem słońca, znaczy to, że powinien zawierać wysokie filtry przeciwsłoneczne. Wbrew pozorom tego typu ochronę należy zagwarantować swojemu ciału nie tylko i wyłącznie podczas letniej wycieczki, ponieważ pomimo tego, iż wiosną oraz latem słońce faktycznie dokucza nam najbardziej i ma najsilniejsze działanie, to jednak nie możemy stwierdzić, iż cudem zimą czy jesienią słońce przestaje działać na skórę. Nawet jeżeli nie odczuwa się tego na co dzieńtrzeba zdawać sobie z tego sprawę. Nadmierne opalanie naszej skóry szkodzi jej. Zwłaszcza właścicielki i posiadacze suchej skóry muszą dzień w dzień stosować produkty z wysokim filtrem, które gwarantują skuteczną ochronę przeciw słońcu. Kosmetyki naturalne dla mężczyzn coraz częściej wzbogacane są tego typu związkami, ponieważ panowie też martwią się wszak swoim wyglądem zewnętrznym a także starają się cały czas o niego dbać. Obecne na rynku kosmetyki do suchej cery muszą również chronić naszą skórę przed różnymi innymi czynnikami, nie tylko tymi atmosferycznymi oraz nie tylko związanymi z promieniowaniem słonecznym.

 

Na bardzo wysuszoną skórę źle wpłyną także te substancje, jakie naturalnie występują w powietrzu i środowisku. Tak samo kiepskim, a może nieco gorszym wpływem na cerę wykazują się tzw. wolne rodniki. Należy się przed nimi chronić i zmniejszać ich dostęp do ciała, w czym bardzo pomagają naturalne kosmetyki , które są wyposażone w związki antyoksydacyjne, tj. witamina A lub witamina E a także witamina C jak również selen lub cynk.

 

Zimą należy też dodatkowo delikatnie natłuszczać cerę, by tak jeszcze skuteczniej ją zabezpieczyć. Dzięki temu nie będzie ona aż tak niezwykle podatna na wysuszające działanie silnego wiatru czy mrozu.

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *