Mamy wielkie szczęście, iż przyszło nam żyć dobie, gdzie ortodoncja jest tak zaawansowaną dziedziną jeśli chodzi o stomatologię.

Mamy ogromne szczęście, iż żyjemy w czasach, w których ortodoncja jest tak zaawansowaną dziedziną dentystyczną. Dynamiczny rozwój określonych nauk stomatologicznych, którymi jest między innymi ortodoncja, jest ogromnym wybawieniem dla ludzi zmagających się z przeróżnymi wadami zgryzu. Powody takich wad są różnorodne w zależności od danego pacjenta.

Pewna część osób z rozmaitymi wadami zgryzu, z którymi zmagać się może wyłącznie ortodoncja, narodziła się już z tym defektem. Zdarzają się przypadki osób, u których doszło, bardzo często w wyniku wypadku bądź jakiegoś urazu doszło do zniekształcenia żuchwy. W obu przypadkach z wsparciem przychodzi do tych osób ortodoncja a także aparaty na zęby. Aparaty stałe, w odróżnieniu od aparatów ruchomych, które możemy zdejmować w każdej chwili, charakteryzują się tym, iż są przymocowane do zębów na dłuższy czas i nie ma możliwości ich zdejmowania w trakcie spania albo jedzenia posiłku. Przed podjęciem decyzji o nałożeniu stałego aparatu należy udać się do lekarza stomatologii w celu wypełnienia wszystkich możliwych ubytków w uzębieniu a ponadto wyleczenia zębów, jeśli ich stan tego wymaga.

Oczywiście nie będzie bowiem szansy przymocowania stałego aparatu na zęby, które nie zostały wyleczone. Decydując się na korektę uzębienia za pomocą aparatu stałego, należy liczyć się z obowiązkiem odbywania regularnych kontroli w gabinecie ortodontycznym, który każdego miesiąca reguluje rozstawienie poszczególnych zamków. Higiena zębów podczas noszenia takiego aparatu wymaga sporej dokładności, bo to właśnie od niej zależy stan naszego uzębienia po zdjęciu stałego aparatu.

Link: aparaty stałe Katowice

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *