Drugim, niemniej ważnym etapem jest dobór stroju, który założymy danego dnia.

Niewątpliwie każda dziewczyna lubi ładnie wyglądać. Nie bez powodu spędzamy w łazience sporą większość poranka, by odświeżyć cerę, wykonać makijaż oraz zrobić odpowiednią fryzurę. Kolejnym, tak samo ważnym krokiem jest wybranie ubrania, który będziemy nosić konkretnego dnia. To zadanie jest znacząco uproszczone, gdy okazja nie wymaga od nas noszenia odświętnych ubrań. Ogromny kłopot rozpoczyna się, w momencie gdy posiadamy przed sobą bardzo ważne spotkanie biznesowe lub jakąś ważną, rodzinną uroczystość, na którą zostałyśmy zaproszone na przykład ślub.

Czasami o wiele więcej czasu zajmuje nam wybranie nie samej kreacji, ale rozmaitych dodatków, takich jak buty, torebka, czy biżuteria. W naszej głowie tworzy się wówczas sporo przeróżnych pytań: „Czy kolorystycznie mają pasować one do kostiumu?” „Czy błędem będzie, jeśli będą kontrastem do całej kreacji?”

Bardzo ważnym atrybutem każdej pani niewątpliwie jest torebka. Torebka spełnia bowiem nie tylko funkcję dekoracyjną, ale musi być też funkcjonalna. To tam chowa się rozmaite drobiazgi, które mogą okazać się zbawienne, na przykład chusteczki higieniczne, szminka, lusterko, portfel, tabletki przeciwbólowe. Bardzo często panie  odchodzą od tendencji spójności barw. Co to znaczy? Jeżeli kreacja jest w stonowanym odcieniu, pozostałe detale garderoby, w tym również dodatki, powinny z nim kontrastować. Kobiety, kupując torebki wizytowe, stawiają na mocne, wzorzyste wzory, wcale nie ujmujące im elegancji. To samo tyczy się uroczystości ślubnych. Na parkiecie dominują raczej torebki w żywych barwach. Nawet torebki wizytowe Tarnów charakteryzują się fantazyjnymi wzorami.

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *